Informacje ogólne


Przedszkole Nr 6 powstało w styczniu 1981 r. przy wspólnym zaangażowaniu władz miejskich i Zakładu Przemysłu Dziewiarskiego "Terpol" (obecnie Medana Pharma Terpol Group S.A.) w Sieradzu. W lutym 2006 Przedszkole obchodziło uroczysty Jubileusz XXV-lecia, który odbył się w Teatrze Miejskim w Sieradzu. Placówka położona jest w centrum miasta w bezpiecznym miejscu, z dala od ulic, w sąsiedztwie parku miejskiego. Przestrzenny teren placu zabaw wyposażony jest w ekologiczne, drewniane urządzenia. Stwarza możliwość organizowania wychowankom i rodzicom zabaw i imprez okolicznościowych. W przedszkolu funkcjonuje pięć oddziałów, do których uczęszcza 118 dzieci w wieku od 2,5 do 8 lat. Wśród nich są niepełnosprawni wychowankowie grup integracyjnych mogący uczęszczać do przedszkola do ukończenia 8 roku życia.

Przedszkole posiada:

  • pięć sal przedszkolnych dziennego pobytu,
  • salę do zajęć ruchowych wyposażoną w sprzęt sportowy ,
  • dwa gabinety do prowadzenia zajęć indywidualnych,
  • kuchnię,
  • pomieszczenia administracyjno-gospodarcze,
  • plac zabaw.

Nasze przedszkole jest wzorową placówką oświatowo-wychowawczą z wieloletnią tradycją, dbającą o wszechstronny rozwój i dobre przygotowanie naszych wychowanków do podjęcia nauki w szkole. Szczególny nacisk kładziemy na podmiotowe traktowanie dzieci i indywidualną pracę dostosowaną do potrzeb, możliwości i zainteresowań każdego dziecka. Uczymy tolerancji, wrażliwości, odpowiedzialności, kształtujemy poczucie własnej wartości i pewności siebie.
Jesteśmy prekursorami integracji, rodzinnych spotkań, zielonego przedszkola i uroczystych imprez jubileuszowych. Mamy wiele sukcesów w dziedzinie edukacji regionalnej, zdrowotnej, ekologicznej i teatralnej. W dniu 26 października br. na XLVIII Sesji Rady Miejskiej w Sieradzu nasze przedszkole otrzymało tytuł "Zasłużony dla Miasta Sieradza". Jest to dla placówki wielkie wyróżnienie i nagroda za całokształt pracy w ciągu 25 lat istnienia i działań w dziedzinie edukacji.


Ponadto posiadamy:

  • Certyfikat Placówki Promującej Zdrowie - włączenie do regionalnej sieci placówek promujących zdrowie Województwa Łódzkiego;
  • Certyfikat uczestnika ogólnopolskiego programu zbiórki zużytych baterii organizacji REBA;
  • Certyfikat udziału w projekcie edukacyjnym "Kaliska przygoda z odpadami";
  • Certyfikat uzyskania tytułu "Optymistyczne przedszkole" na szczeblu ogólnopolskim.

Nasi wychowankowie mogą pochwalić się osiągnięciami i sukcesami w wielu dziedzinach na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Dowodem tego są dyplomy i puchary zdobiące wnętrze naszej placówki.

Informacja wytworzona przez:
Małgorzata Grzelak , w dniu:  04‑03‑2007 11:25:00
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Paweł Sztoch
email: pasz@finn.pl tel.:(42) 684-98-91 fax: (42) 684-98-92
, w dniu:  04‑03‑2007 11:25:00
Data ostatniej aktualizacji:
08‑02‑2014 14:54:14
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie